مرکز همکاری های بین المللی

اخذ پذیرش تحصیلی و کاری از همه کشورها

تبلیغات

خدمات مهاجرت و اعزام دانشجو خدمات مهاجرت و اعزاممرکز آیلتس آریا

اخبار سایت

علل انتخاب کانادا برای مهاجران [1401/11/12]

مزایای تحصیل در کانادا و شرایط آن درسال 2023

کانادا یکی از بهترین و جذاب‌ترین کشورها برای تحصیل است. سطح بالای آموزشی، ارائه مدارک معتبر جهانی، استانداردهای بالای زندگی و شرایط اجتماعی پایدار و امن باعث شده است که کانادا در رده بالاترین کشورها از نظر تعداد متقاضیان برای تحصیل باشد.

امکان اجازه کار همزمان با تحصیل هم از مزایای دیگر این کشور به شمار میرود.
برای تحصیل در کانادا نیاز به ویزای تحصیلی است. امکان درخواست ویزای تحصیلی پس از دریافت نامه پذیرش از دانشگاه یا موسسه آموزشی و نامهCAQ) در استان کبک) وجود دارد.
درباره اخذ ویزای تحصیلی کانادا مشاو مجرب موسسه اعزام دانشجو سام دانش همواره پاسخگوی تمامی سؤالات شما در اخذ پذیرش تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی هستند.
کیفیت سیستم آموزشی کانادا

کیفیت بالای سیستم آموزشی در کانادا اصلی ترین دلیل انتخاب کانادا به عنوان مقصد تحصیلی است.مدارک تحصیلی کانادا در سطح جهان از اعتبار بالایی برخوردار است به طوری که این مدارک با مدرک های صادر شده توسط کشورهایی همچون ایالات متحده آمریکا، استرالیا و انگلستان برابری میکند
هزینه تحصیل پایین در کانادا

یکی از عوامل موثر در انتخاب کانادا پرطرفدارترین مقصد تحصیلی هزینه مقرون به صرفه برای تحصیل در این کشور است.معمولا دانشجویان بین المللی هزینه‌ های تحصیلی بیشتری در مقایسه با دانشجویان داخلی می پردازند. بر اساس مقایسات آماری صورت گرفته، هزینه های تحصیل در کانادا به صورت میانگین پایین تر ازکشورهایی همچون ایالات متحده آمریکا ،استرالیا، نیوزیلند و انگلستان می باشد علاوه بر پرداخت هزینه تحصیل، دانشجویان بین المللی با هزینه های دیگری همچون اجاره بهای مسکن و هزینه های روزانه زندگی نیز مواجه هستند. هزینه های زندگی در کانادا به طور قابل توجهی درمقایسه با برخی مقاصد دیگر برای دانشجویان بین المللی کمتر است.
امنیت در کانادا

تحصیل در خارج از کشور می تواند مقوله ای ترسناک و استرس آور باشد، به خصوص برای افرادی که از خانواده و دوستان خود جدا شده اند و به تنهایی به کشور جدیدی رفته اند. کشور کانادا دارای دولتی دموکراتیک است که حقوق و آزادی‌های اساسی ساکنان آن توسط منشور حقوق و آزادی های کانادا مورد حمایت قرار می گیرند و قوانین کانادا این اطمینان را می دهد که همه افراد بدون توجه به ملیت، نژاد، رنگ پوست، مذهب و زبان مادری در مقابل تبعیض محافظت می شوند.

اداره مهاجرت، پناهندگان، و شهروندی کانادا (IRCC) راه های جدیدی برای اخذ اقامت دائم 90.000 فارغ التحصیل بین المللی و نیروی کار ضروری معرفی کرد این مقدار برای متقاضیان فرانسوی زبان فاقد محدودیت می باشد.در برنامه مهاجرتی جدید کانادا برای نیروی کار ضروری، فارغ التحصیلان بین المللی و متقاضیان فرانسوی زبان کانادا شش مسیر جدید برای رسیدن به اقامت دائم این کشور وجود دارد.
مارکو مندیچینو برنامه های مهاجرتی جدید کانادا را در تاریخ 14 آپریل سال 2021 معرفی کرد. از مجموع این برنامه ها، سه برنامه در سال جاری مسیر اخذ اقامت دائم را برای 90.000 مهاجر جدید هموار خواهد کرد و سه برنامه دیگر که مختص به متقاضیان فرانسوی زبان می باشد، فاقد ظرفیت پذیرش مشخص خواهند بود. در نتیجه تعداد کل برنامه های جدید معرفی شده شش عدد بوده و به شرح زیر است:
فارغ التحصیلان بین المللی
نیروی کار ضروری در زمینه بهداشت و درمان
نیروی کار ضروری در دیگر زمینه های شغلی
فارغ التحصیلان بین المللی فرانسوی زبان
نیروی کار ضروری فرانسوی زبان در زمینه بهداشت و درمان
نیروی کار ضروری فرانسوی زبان در دیگر زمینه های شغلی

مزایای تحصیل در کانادا و شرایط آن درسال 2023