مرکز همکاری های بین المللی

اخذ پذیرش تحصیلی و کاری از همه کشورها

تبلیغات

خدمات مهاجرت و اعزام دانشجو خدمات مهاجرت و اعزاممرکز آیلتس آریا

اخبار سایت

اخذ ویزای گروهی جهت ادامه تحصیل [1401/11/12]

شرایط اخذ ویزای گروهی و رشته های مربوطه اعلام شد .

رشته های تحصیلی که قابلیت اعزام گروهی دارند :
باتوجه به قراردادهای فی مابین موسسه ایران فرانس و تعدادی از دانشگاه های معتبر دنیا امکان اعزام گروهی دانشجو از ایران به کشورهای اروپایی و کشورهای آمریکایی شمالی وجود دارد. از مزایای اعزام گروهی دانشجو می توان به تخفیف شهریه ، شانس بالای اخذ ویزای ، توصیه نامه دانشگاه به سفارت کشورهای هدف در تهران ، مبنی بر همکاری با صدور ویزای تحصیلی افراد پذیرش شده ، استفاده از خوابگاه دانشگاه و اخذ تخفیف در اجاره خوابگاه در اعزام های گروهی ، اخذ تسهیلات خاص دانشگاه برای دانشجویان کشورهایی که به صورت گروهی در دانشگاه پذیرش و ادامه تحصیلی می دهند و ...
قراردادهای همکاری بین موسسه ایران فرانس و دانشگاه ها و همچنین اخذ نمایندگی از دانشگاه های معتبر دنیا این امکان را فراهم آورده است تا در کشورها و رشته های ذیل امکان اخذ پذیرش گروهی دانشجو را داشته باشیم:
- رشته های گروه هنر :
هنرهای تجسمی
هنرهای دستی (امکان انتخاب رشته های فرعی برای تمامی کشورهای دنیا)
ارتباط تصويری
عكاسی خبری
طراحی فرش (امکان انتخاب رشته های فرعی برای تمامی کشورهای دنیا)
نقاشی
گرافيک
چاپ
گرافيك دیجینال
طراحی پارچه و تکستایل
خیاطی (امکان انتخاب رشته های فرعی برای تمامی کشورهای دنیا)
آشپزی (امکان انتخاب رشته های فرعی برای تمامی کشورهای دنیا)
مدلینگ و فشن (امکان انتخاب رشته های فرعی برای تمامی کشورهای دنیا)
مجسمه سازی (امکان انتخاب رشته های فرعی برای تمامی کشورهای دنیا)
طراحی صحنه
طراحی و ساخت طـلا و جواهر
طراحی لباس
تلويزيون و هنرهای ديجيتالی
و ...
- رشته های گروه مدیریت
مدیریت عمومی
مدیریت مالی
اقتصاد
حسابداری و حسابرسی
مدیریت استراتژیک
مدیریت بحران
مدیریت منابع انسانی
و ...
- رشته های گروه حقوق
- رشته های گروه زبان های خارجی
- رشته های تحصیلی خاص (این رشته ها در دانشگاه های ایران موجود نمی باشد)
شراب سازی
فشن و مد
مدیریت انرژی های نوظهور
خلبانی و زیر مجموعه های هوانوردی
کازمتیک (ساخت و تولید لوازم آرایشی) و ...
دوم- دوره های کوتاه مخصوص مدیران صنایع و مدیران بخش آموزش عالی که قابلیت اعزام گروهی دارند :
موسسه ایران فرانس با همکاری تعدادی از دانشگاه های مطرح و معتبر در اروپا و آمریکای شمالی این امکان را برای علاقه مندان به گذراندن دوره های کوتاه مدت (شش تا یکساله) برای مدیران صنعت و بخش آموزش عالی فراهم آورده است. محتوای این دوره ها در بسیاری از موارد توسط گروه متقاضی و با هماهنگی با دانشگاه ها و بخش آموزش صنایع کشور تعیین خواهد شد. در واقع بر حسب نیازهای گروه و افراد متقاضی امکان اعزام گروهی وجود دارد. عنوان های کلی این دوره ها عبارتند از:
- دوره های کوتاه مدت مخصوص مدیران (در زمینه های تخصصی گروه اعزامی) : دوره های مدیریت عمومی ، مدیریت نیروی انسانی ، مدیریت بحران ، دوره های آشنائی با فضای کسب و کار بین الملل ، مدیریت ریسک مالی و مدیریت تولید (در صنایع و بخش های مختلف) و ...
- دوره های کوتاه مدت با عنوان های از پیش تعیین شده در کشور هدف برای مدیران بخش صنعت
- - دوره های کوتاه مدت با عنوان های از پیش تعیین شده در کشور هدف برای مدیران بخش آموزش عالی
سوم- دورهای کوتاه مدت و بلند مدت مهارت ای برای افراد جویای کار (دوره های لازم قبل از اخذ پیشنهاد کاری) :
برخی از دانشگاه ها و صنایع اقدام به برگزاری دوره های آموزشی برای افراد جویای کار در کشور هدف می کنند. این دوره های آموزشی به صورت اختصاصی برای افراد با هدف آماده سازی افراد برای ورود به بازار کار کشور هدف برای متقاضیان بین المللی برگزار می شود. مهمترین مزیت این دوره ها کسب مدارک تخصصی کاری و حرفه ای می باشد که ورود افراد به بازار کار را تسهیل خواهد کرد. در تمامی کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی این دوره ها وجود دارد.

متقاضیانی که در دوره های کوتاه مدت شرکت می نمایند از میانگین حقوقی 600 الی 1,200 یورو با توجه به رشته بهره مند خواهند شد. بیش از 300 رشته در دوره های کوتاه مدت وجود دارد که متقاضی می تواند از میان آن ها پر درآمدترین ها را انتخاب نماید. برخی از پر درآمد ترین آنها به شرح زیر می باشد:

متخصص مکاترونیک
کارمند بانک
مکانیک هواپیما
پرستار
فروشنده بیمه
متخصص IT
کنترل کننده ترافیک هوایی
مکانیک کشتی
پلیس و ...

برای مثال در کشور آلمان دوره های کوتاه مدت همراه با حقوق اوسبیلدونگ یکی از بهترین گزینه های برای افراد 18 تا 22 سال است:
آوسبیلدونگ اتاق عمل : تکنسین اتاق عمل در کشور آلمان به عنوان یک پرستار شناخته می شود و حقوقی که فرد در مدت تحصیل دریافت خواهد نمود در سال اول بین 600 تا 800 یورو خواهد بود سال دوم 700 الی 850 یورو و سال سوم 800 تا 950 می باشد.
آوسبیلدونگ فیزیوتراپی در آلمان : آوسبیلدونگ فیزیوتراپی از گزینه های محبوب در کشور آلمان است. این دوره به ‌صورت تئوری و عملی ارائه می ‌شود که حدود 3 سال و نیم تا 4 سال و نیم سال زمان خواهد برد. در این رشته دروس زیست ‌شناسی، زبان آلمانی و ورزش بسیار حائز اهمیت است و افراد باید در این دروس ها مهارت های خوبی داشته باشند. در سال اول متقاضیان با آناتومی بدن انسان و در سال دوم کاربردهای مختلف فیزیوتراپی آشنا می شوند و در سال سوم انواع بیماری ها را می آموزند. با توجه به جمعیت سال‌ خورده در آلمان می ‌توان گفت این رشته می ‌تواند از بازار کار بسیار خوبی برخوردار باشد. متقاضیانی که در این دوره تحصیل می نمایند حقوقی دریافت نخواهند نمود و باید به عنوان یک محصل هزینه های تحصیل را نیز پرداخت نمایند که با توجه به مرکز آموزشی می تواند تا 500 یورو در ماه باشد.
آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان : دوره های اوسبیلدونگ آرایشگری 1 تا 3 سال می ‌باشد. افرادی که در این رشته تحصیل می نمایند، امکان دارد که ساعات عملی خود را در آخر هفته ها بگذراند. حقوق فرد در سال اول 500 الی 730 یورو و در سال دوم 690 تا 820 یورو و در سال سوم 790 تا 950 یورو خواهد بود متقاضیانی که در این رشته تحصیل می نمایند، موضوعات درسی آن ها حول محور مراقبت و زیبایی خواهد بود و می توانند در سالن های زیبایی در استراحتگاه های بهداشتی، هتل های سلامتی، داروخانه ها، عطاری ها و مکان هایی که برای متخصصین پوست می باشد، شغل پیدا نمایند.
دوره اوسبیلدونگ پرستاری : از پردرآمدترین رشته های آوسبیلدونگ در کشور آلمان، می ‌توان به آوسبیلدونگ پرستاری اشاره نمود. در رشته پرستاری متقاضی علاوه ‌بر دروس تئوری، 40 ساعت در هفته به ‌صورت عملی نیز مشغول به کار خواهد بود و می ‌تواند درآمدی بالغ ‌بر 1,250 یورو کسب نماید. در این رشته دروسی مانند زیست ‌شناسی، ریاضی، زبان آلمانی، بیوشیمی، ورزش و حسابداری حائز اهمیت است. برای تحصیل در این رشته ارائه زبان آلمانی B2 مورد نیاز است. مدت ‌زمان تحصیل در این دوره حدود 2.5 الی 3.5 سال خواهد بود. درآمد افراد در سال اول 1,200 یورو، در سال دوم 1,300 یورو، در سال سوم 1,400 یورو و در سال چهارم 1,500 یورو در ماه خواهد بود.
آوسبیلدونگ عمران : دوره آوسبیلدونگ رشته عمران در آلمان حدود 3.5 الی 4.5 سال طول می کشد. حوزه فعالیت مهندسی عمران از برنامه ریزی مفهومی سازه های مختلف از طریق محاسبات آماری تا اجرای مهندسی عمران گسترش دارد. افرادی که در این دوره ها تحصیل می نمایند عموماً پس از فارغ التحصیلی به عنوان فارغ التحصیل لیسانس مهندسی شناخته خواهند شد. این رشته یکی از پرطرفدارترین رشته جهت مهاجرت به آلمان از طریق آوسبیلدونگ می باشد. افرادی که در رشته عمران تحصیل می نمایند در سال اول حدود 750 یورو، در سال دوم 950 یورو، سال سوم 1,300 یورو و در سال چهارم 1,400 یورو به صورت ماهیانه درآمد خواهند داشت.
آوسبیلدونگ کامپیوتر در آلمان : دوره های آوسبیلدونگ کامپیوتر در آلمان دوره های سه ساله می باشد. این دوره ها نیز به صورت عملی و تئوری ارائه می شود و محصلان این رشته در زمان تحصیل به صورت مساوی در کالج و شرکت خواهند بود. مراکز آموزشی که این رشته را ارائه می دهند با شرکت ها به صورت مستقیم کار می کنند به همین دلیل آموزش های خود را منطبق با خواسته کارفرمایان قرار می دهند. افرادی که دوره آوسبیلدونگ کامپیوتر را برای تحصیل خود برگزیدند، می توانند در سال اول حدود 800 الی 850 یورو، در سال دوم 850 تا 900 یورو و در سال سوم 900 تا 950 یورو به صورت ماهانه در آمد داشته باشند.
اوسبیلدونگ خلبانی در آلمان : دوره های اوسبیلدونگ خلبانی به صورت رسمی نخواهد بود اما آموزش برای تبدیل شدن به یک خلبان حرفه ای یا تجاری ارائه خواهد شد. ساعات کاری این رشته در دوره های عملی به صورت نوبت های شب کاری، کار در تعطیلات و آخر هفته ها خواهد بود. مدت زمان آموزش رشته خلبانی در آلمان 10 ماه تا 2 سال است. افراد در این رشته درآمدی نخواهند داشت علاوه بر این فرد باید در دوران تحصیل خود هزینه ای بالغ بر 60,000 تا 100,000 هزار یورو را در نظر داشته باشد.
اوسبیلدونگ دندانپزشکی : دوره های آوسبیلدونگ دندانپزشکی از دیگر رشته های پر تقاضا می باشد که با توجه به بازار کار همیشگی آن می تواند برای افراد موقعیت های شغلی مختلفی را ایجاد نماید. این دوره ها3.5 سال زمان خواهد برد. افرادی که در این رشته تحصیل می نمایند، می توانند در سال اول حقوقی حدود 585 یورو، سال دوم 690 یورو، سال سوم 790 یورو و در سال چهارم 819 یورو درآمد داشته باشند.
اوسبیلدونگ کنترل ترافیک هوایی : کنترل ترافیک هوایی به این معنی است که افراد فارغ التحصیل این رشته می توانند هواپیما را به طور ایمن در فضای هوایی یا از مرکز کنترل فرودگاه یا از برج هدایت کنند. این شامل دادن مجوز برای خلبان یا استفاده از سیستم های راداری برای مراقبت و کنترل مسیر پرواز و… است. در این رشته حداکثر تمرکز و کار گروهی مورد نیاز است. با داشتن مدرک دوگانه تکمیل شده در کنترل ترافیک هوایی، گزینه های دیگری نیز وجود دارد به عنوان مثال، می توان به عنوان مدیر پروژه در زمینه امنیت هوایی یا به عنوان مدیر در یک شرکت هواپیمایی فعالیت نمود. به لطف درک بین رشته ای از سیستم کلی حمل و نقل هوایی، فارغ التحصیلان فرصت های بیشتری در این زمینه حرفه ای دارند. مدت زمان آموزش رشته کنترل هوایی 3.5 تا 4.5 سال خواهد بود. افراد در سال اول و دوم حدود 1,200 یورو، در سال سوم 4,000 یورو و در سال چهارم 5,900 یورو به صورت ماهیانه درآمد خواهند داشت.
آوسبیلدونگ برق : دوره های آوسبیلدونگ برق، دوره های 2 الی 3.5 ساله می باشند. در این رشته تست و ارزیابی سیستم های الکتریکی آموزش داده می شود. برق کاران صنعتی علاوه بر مونتاژ، پردازش و اتصال اجزای مکانیکی و تجهیزات الکتریکی، کنترل ایمنی را نیز بر عهده دارند. افرادی که در این دوره تحصیل می نمایند می توانند 850 یورو در ماه در سال اول در آمد داشته باشند که این مبلغ در سال دوم حدود 950 یورو و در سال سوم 1,050 یورو و در سال چهارم 1,110 یورو خواهد بود. پس از تحصیل در این دوره افراد می توانند با ورود به بازار کار به عنوان یک برقکار با حقوق پایه 1,500 تا 2,000 یورو شروع کنند که این مبلغ در سال های بعد می تواند بالاتر برود. فارغ التحصیلان این رشته به عنوان یک مهندس برق، تقاضای زیادی در بازار کار خواهند داشت و برای انجام وظایف در شرکت های فناوری اطلاعات و اتوماسیون، ساخت وسایل نقلیه یا تامین انرژی واجد شرایط هستند.


شرایط اخذ ویزای گروهی و رشته های مربوطه اعلام شد .