مرکز همکاری های بین المللی

اخذ پذیرش تحصیلی و کاری از همه کشورها

تبلیغات

خدمات مهاجرت و اعزام دانشجو خدمات مهاجرت و اعزاممرکز آیلتس آریا

اخبار سایت

آمریکای شمالی و کانادا

آمریکای شمالی و کانادا

تحصیل در کشور های آمریکای شمالی برای خانواده های ایرانی که از زمان کودکی فرزندان خود به فکر ساختن آینده ای بهتر برای آن ها هستند ، یکی از بهترین گزینه هاست . برای ایجاد آینده ای مطمئن در کشوری با ثبات اقتصادی و رفاه اجتماعی و مهاجرت تحصیلی کشورهای آمریکای شمالی برترین های جهان هستند ، امروزه تحصیل در خارج از کشور یکی از موضوعات داغ در هر محفلی تبدیل شده است ، از میان بهترین نقاط جهان برای تحصیل در خارج از کشور می توان به ایالات متحده و کانادا اشاره کرد که این کشور ها بخشی از قاره آمریکای شمالی هستند. آموزش و تحصیلات در کشور های آمریکای شمالی توسط مدارس دولتی ، خصوصی و حتی آموزش در منزل ارائه می شوند ، تحصیلات رسمی در این کشور ها ۱۲ سال است که از ۶ سالگی تا حدود ۱۸ سالگی به طول می انجامد ، اما تحصیلات اجباری در بیشتر کشور های آمریکای شمالی تا سن ۱۶ سالگی به پایان می رسد.
همه کودکان در کشور های آمریکای شمالی به مدارس دولتی رایگان دسترسی دارند البته مدارس خصوصی در دسترس هستند اما دانش آموزان برای تحصیل در آنها باید شهریه پرداخت کنند . پس از اتمام دوره دبیرستان دانش آموزان محصل در دانشگاه های این کشور ها می توانند تحصیل در کالج ها ، دانشگاه ها و موسسات فنی را انتخاب کرده و یا وارد بازار کار شوند ، دلیل دیگر جذابیت تحصیل در ایالات متحده و کانادا و دیگر کشورهای آمریکای شمالی برای دانشجویان بین المللی امکان تحصیل به زبان انگلیسی است.
1 - کانادا
کانادا دارای یک سیستم آموزش عمومی قوی و با بودجه است که عمدتا به طور استانی مدیریت می شود ، در نتیجه برخی از جنبه های سیستم آموزشی می تواند در استان ها متفاوت باشد ؛ با این حال ، با نظارت آموزش و پرورش توسط دولت فدرال ، سطح آموزش به طور مداوم در سراسر کشور بالا است.
تحصیلات یکی از بالاترین اولویت های دولت کانادا است ، در بیشتر موارد کودکان در کانادا به مدت یک یا دو سال در چهار یا پنج سالگی به دلخواه کودکستان می روند ؛ پس از آن مدرسه از کلاس اول در شش سالگی اجباری می شود.
بسته به استان دانش آموزان تا کلاس ۱۱ یا ۱۲ در مدارس کانادا تحصیل می کنند ؛ پس از آن کودکان می توانند تحصیلات عالیه را در دانشگاه ها و کالج ها ادامه دهند.
کانادا کشوری بسیار پیشرفته است و یکی از بالاترین کیفیت آموزش را در سراسر جهان ارائه می دهد شما می توانید با مطالعه مقاله تحصیل در کانادا اطلاعات خود را در زمینه های مختلف تحصیل در این کشور گسترش دهید.
هزینه تحصیل در کانادا

در مقایسه با بسیاری از کشور ها ، تحصیل در کانادا بسیار مقرون به صرفه است ، برای پوشش شهریه احتمالا سالیانه به ۲۰۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ دلار کانادا نیاز خواهید داشت ، این محدوده فقط متوسط است و با توجه به موسسه و برنامه ای که در آن ثبت نام کرده اید متفاوت خواهد بود ؛ هزینه های مسکن ، غذا و سایر هزینه های زندگی به محل و نیاز های شما بستگی دارد ، اما سالانه ۱۵۰۰۰ دلار کانادا برآورد غیرمعمولی نیست.
2 - هزینه تحصیل در کانادا :
هزینه تحصیل دانشجویان بین المللی در استان ها و برنامه ها متفاوت است ، متوسط شهریه دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی ۲۹۷۱۴ دلار کانادا در سال است ؛ دوره های علوم انسانی ارزان تر است و به طور متوسط ۵،۵۴۲ دلار می باشد ؛ در حالی که رشته هایی مانند مهندسی و پزشکی گران تر هستند و به طور متوسط ۲۱،۷۱۷ دلار کانادا است.
2 - استرالیا
تحصیل در استرالیا به عنوان یک کشور مهاجرپذیر و خواهان نیروهای متخصص و جوان، می تواند افق های روشنی را پیش روی فرزندان و جوانان شما قرار دهد. زبان رسمی این کشور انگلیسی است و این خود یکی از مزایای تحصیل در استرالیا محسوب می شود. چرا که دیگر نیاز به آموختن زبان جدید نخواهید داشت.همانند سایر کشورها، برای تحصیل در استرالیا نیز باید حائز شرایط خاصی باشید. از نمره زبان گرفته تا تمکن مالی و شرایط اخذ ویزای تحصیلی، همه و همه شرایطی است که پیش از اقدام به مهاجرت باید فراهم کرده باشید.
تحصیل در مقطع کارشناسی :
شرایط سنی تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی از این قرار است که دانشجو باید بین ۱۸ تا ۳۰ ساله باشد. داشتن گپ تحصیلی و بالاتر بودن سن باید موجه باشد. برای تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی باید در ابتدا پذیرش تحصیلی یکی از دانشگاه ها را دریافت کنید. برای اخذ پذیرش باید مدارک خود را به دانشگاه مورد نظر ارسال کنید و منتظر پاسخگویی بمانید. مشورت با وکلای مجرب و باسابقه در زمینه مهاجرت تحصیلی در این مرحله بسیار پیشنهاد می شود. پس از دریافت پذیرش از دانشگاه باید نسبت به اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنید.
دانشجو پس از اخذ ویزای تحصیلی استرالیا می تواند ۹۰ روز پیش از شروع دوره تحصیلی به این کشور سفر کند. امکان کار حین تحصیل نیز برای دانشجویان در استرالیا وجود دارد. دانشجویان مقطع کارشناسی مجازند حداکثر ۲۰ ساعت در هفته را برای کمک به تأمین هزینه های زندگی و تحصیل به کار مشغول شوند.
تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد :
شرایط سنی تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد به اندازه مقطع کارشناسی سختگیرانه نیست. اما در صورت داشتن گپ تحصیلی لازم است حتماً آن را توجیه کنید. داشتن سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی می تواند شانس شما را برای دریافت پذیرش بالاتر ببرد. فارغ التحصیلان این مقطع می توانند به آسانی در هر جای جهان به کار مشغول شوند. پس از اتمام این دوره تحصیلی می توانید ویزای کاری دریافت کرده و به مدت ۴ سال در این کشور اشتغال داشته باشید.
تحصیل در مقطع دکترا :
دانشجویان بین المللی با تحصیل در مقطع دکترا در استرالیا از امکانات بسیاری بهره مند می شوند. یکی از آنها بهره مندی از بورسیه های تحصیلی است که به کاهش هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور کمک می کنند. طول دوره دکتر بین ۳ تا ۴ سال است.
شرایط سنی تحصیل در استرالیا در مقطع دکترا چندان سختگیرانه نیست. با این وجود باید به گپ تحصیلی خود توجه داشته باشید. داشتن مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره ۷ برای پذیرش در این مقطع الزامی است. ارائه مقالات علمی در سطح بین المللی نیز شانس شما را برای پذیرش در مقطع دکترا بالا می برد. همچنین داشتن سوپروایز یا استاد راهنما و اخذ تأییدیه ادامه تحصیل از جانب او برای پذیرش در مقطع دکترا دانشگاه های استرالیا الزامی است.
شرایط سنی تحصیل در استرالیا مسئله ای است که ممکن است در مراحل اول تصمیم به مهاجرت برای افراد چالش برانگیز به نظر برسد. با این حال اگر خواهان تحصیل در مقاطع بالاتر از کارشناسی هستید، می توانید با توجیه کردن گپ تحصیلی و ارائه رزومه تحصیلی یا علمی خوب، شانس خود را برای پذیرش در دانشگاه های استرالیا بالا ببرید. همچنین اگر در زمینه های فنی فعالیت داشته اید، می توانید با هدف ورود سریع به بازار کار برای تحصیل در کالج های استرالیا اقدام کنید.
با فراهم کردن امکان تحصیل در استرالیا برای فرزندانتان می توانید آینده ای روشن را برای آنها رقم بزنید. چرا که سیستم آموزشی استرالیا از استاندارد بسیار بالایی در سطح جهانی برخوردار است و امکانات بسیار خوبی را برای دانش آموزان فراهم می کند. در نهایت لازم است از ابتدای تصمیم گیری، با کارشناسان و وکلای مجرب مهاجرت تحصیلی مشورت کنید تا به خوبی شرایط شما بررسی شود و بر اساس آن بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.
3 - نیوزیلند :
مهاجرت به نیوزلند و تحصیل در این کشور زیبا را می‌توان یک تجربه فراموش نشدنی و منحصر به فرد دانست. با توجه به اینکه نیوزلند یکی از کشورهای محبوب مهاجرتی انگلیسی زبان دنیاست و مهاجرت به این کشور به سختی سایر کشورهای انگلیسی زبان از جمله آمریکا، انگلیس و... نیست، بنابراین این کشور هر ساله پذیرای تعداد زیادی از مهاجران و همچنین تعداد بسیاری توریست به دلیل جغرافیا و زیبایی‌های منحصر به فردش می‌باشد. بسیاری از قشر مهاجران به این کشور، از طریق ویزای تحصیلی نیوزلند به این کشور مهاجرت می‌کنند. چرا که 5 دانشگاه این کشور رتبه جهانی زیر 300 دارند و این نشان دهنده کیفیت بالای آموزش و تحصیل در نیوزلند است. نظام آموزشی بین‌المللی، رعایت اصول تدریس حرفه‌ای در آموزش، کلاس‌ها و برنامه‌های آموزشی و تفریحی جامع و... از ویژگی‌های مهم تحصیل در نیوزلند هستند و البته در کنار این تحصیل با کیفیت بالا و همچنین مقرون به صرفه‌تر نسبت به دیگر کشورهای انگلیسی زبان، امکان اخذ اقامت راحت این کشور پس از تحصیل با ورود به بازار کار وجود دارد.
علاوه بر موارد فوق هزینه زندگی در نیوزلند نیز یکی از اساسی ترین فاکتورها برای مهاجران است. جالب است بدانید که به طور کلی هزینه زندگی یک زوج در نیوزلند بین کمتر از 3 تا 5 هزار دلار نیوزلند می‌باشد. این در حالیست که متوسط درآمد ماهانه هر فرد در نیوزلند در سال جاری میلادی حدود 4170 هزار دلار نیوزلند است و از طرفی کمترین حقوق دریافتی در ماه، کمتر از 3000 یا حداقل 2750 دلار نخواهد شد. ناگفته نماند که امنیت و ثبات اجتماعی و همچنین امنیت شغلی در کشور نیوزلند بسیار بالاست. نیوزلند در عین داشتن طبیعت بکر و آرام بخش، شهرهای پرهیاهو و مدرنی نیز دارد و بنابراین افراد مختلف با هر سلیقه‌ای می‌توانند به راحتی مکانی برای استراحت، تفریح یا اقامت دائمی پیدا کنند.
برنامه OECD برای ارزیابی دانش‌آموزان بین‌المللی، سیستم آموزشی نیوزلند را به عنوان هفتمین سیستم آموزشی برتر در جهان رتبه‌بندی نموده است. نیوزلند یکی از باسوادترین مردمان دنیا را دارد؛ به طوری که 99 درصد مردم آن دارای تحصیلات دوران مدرسه و دیپلم بوده و همچنین تقریبا 50 درصد از قشر بین 16 تا 30 سال این کشور دارای تحصیلات دانشگاهی هستند. در نیوزلند نیز درست مثل تقریبا همه کشورهای جهان، تحصیلات و نظام آموزشی به دو بخش کلی دوره مدرسه و دوره تحصیلات عالی (دانشگاه، کالج و...) تفکیک می‌گردد. تحصیل دوره دبستان و متوسطه در نیوزلند از سن 6 تا 16 سالگی (به مدت 10 سال) اجباری است و کل دوره دبستان و متوسطه در نیوزلند برای سپری کامل دوره دیپلم و اخذ دیپلم مناسب برای ورود به دانشگاه، 13 سال است. اگرچه که سن اجباری تحصیل در نیوزلند از 6 سالگی آغاز شده اما اکثر کودکان این کشور در سن 5 سالگی به مدرسه می‌روند و در نتیجه اکثر کودکان و نوجوانان در نیوزلند برای تکمیل مقطع دیپلم از سن 5 تا 18 سالگی و دسته‌ی دیگر از سن 6 تا 19 سالگی به تحصیل در مدارس این کشور می‌پردازند. تحصیل در مدارس ایالتی و دولتی نیوزلند تا پایان تولد سن 19 سالگی هر فردی که دارای شهروندی این کشور است، رایگان می‌باشد. اما بدیهی است که مدارس خصوصی رایگان نیست و همچنین برای مهاجران در صورت نداشتن شهروندی این کشور، مدارس دولتی هم رایگان نخواهد بود.

درباره‌ی مقاطع تحصیلات تکمیلی این کشور باید گفت که دانشگاه‌های نیوزلند نه تنها برای دانشجویان بین‌المللی، بلکه حتی برای دانشجویان خود نیوزلند یا دارای شهروندی این کشور هم رایگان نیست. البته بین دانشجویان شهروند این کشور در قیاس با دانشجویان خارج از کشور، تفاوت تقریبا قابل توجهی در شهریه‌ها وجود دارد. به طوری که متوسط شهریه دانشگاه‌های نیوزلند برای دانشجویان بین‌المللی بین 22 تا 32 هزار دلار نیوزلند بوده در حالی که همین شهریه برای دانشجویان بومی بین 6 تا نهایت 21 هزار دلار نیوزلند می‌باشد. البته دولت نیوزلند وعده‌هایی درباره رایگان کردن یک سال اول دانشگاه را داده اما همچنان به مرحله اجرایی در نیامده اما اگر این اتفاق بی‌افتد، خود کمک بزرگی برای مخارج تحصیل دانشجویان خواهد بود و ضمن آنکه انواع بورسیه تحصیلی برای کلیه مقاطع و رشته‌ها برای دانشجویان چه بین‌المللی و چه بومی، از سوی دانشگاه‌های این کشور ارائه می‌گردد. به طور کلی و میانگین، شهریه سالیانه دانشگاه‌های نیوزلند بسته به دوره، رشته تحصیلی و دانشگاه بین 6 تا 35 هزار دلار نیوزلند می‌باشد. همچنین شهریه رشته‌های پزشکی نیز می‌تواند به بیش از 60 هزار دلار نیوزلند در سال برسد. شهریه مقطع دکتری ارزان‌تر از دیگر مقاطع بوده و بورسیه‌های زیادی برای این مقطع وجود دارد اما در کل میانگین شهریه تحصیل در نیوزلند برای دانشجویان بین‌المللی بین 15 تا 25 هزار دلار نیوزلند در سال می‌باشد.
مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی نیوزلند:
نامه موافقت با پذیرش تحصیلی از دانشگاه یا مرکز آموزشی معتبر
پاسپورت دارای اعتبار و تصویر یا اسکن صفحه اول آن به صورت کاملا واضح به طوری که تاریخ انقضای آن و همچنین جای مهر و لیبل ویزاهای قبل (در صورت وجود) به وضوح مشخص باشد.
دیگر مدارک شناسایی و هویتی لازم به صورت ترجمه شده (مانند ترجمه سند ازدواج، کارت پایان خدمت و...)
ارائه گواهی سوء سابقه
مدارک تحصیلی مقاطع قبل با ریز نمرات به صورت ترجمه و معادل‌ سازی شده
فیش واریزی ودیعه و شهریه دانشگاه
انگیزه نامه (SOP) و برنامه درسی (Study Plan)
تکمیل فرم‌های درخواست ویزای تحصیلی و پرداخت هزینه‌ی آن
ارائه مدارک تمکن مالی به میزان هزینه تحصیل و زندگی به ازای هر سال (به طور حدودی حداقل 45 الی 50 هزار دلار نیوزلند برای کارشناسی و کارشناسی ارشد و در حدود 20 الی 25 هزار دلار برای دکتری)
اسنادی از جمله سند خانه، ماشین، مغازه، زمین و... با ارزش‌گذاری و به تایید دادگستری نیز می‌تواند به عنوان تمکن مالی ارائه شود.
مدارک سابقه کار در صورت وجود
ارائه مجدد مدرک زبان، توصیه‌نامه‌ها و هر مدرک دیگر در صورت الزام از سمت سفارت
کارشناسی :
نیوزلند تنها کشور بسیار نزدیک به استرالیا در آب‌های آزاد اقیانوس‌ها است. نیوزلند خواهر کوچکتر استرالیا نامیده می‌شود و شرایط فرهنگی مردم، پرچم ها و لهجه زبان انگلیسی این دو کشور بسیار بهم نزدیک است. شرایط تحصیل در دانشگاه‌های نیوزلند نیز بسیار نزدیک به استرالیا منتهی کمی آسان‌تر است. همچنین نیوزلند جز امن ترین کشور های جهان نیز محسوب می‌شود. به همین دلیل بسیار از داشجویان برای دوره کارشناسی که دوره‌ای طولانی و همچنین در سنین کمتر است، تحصیل در نیوزلند را انتخاب می‌کنند. از ویژگی های تحصیل کارشناسی در نیوزلند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
دانشگاه‌های برتر بین‌المللی با زتبه‌های بسیار خوب و قابل قبول
شهریه‌های مناسب نسبت به کیفیت آموزشی (بین 22 تا 37 هزار دلار نیوزلند و برای دکتری 6 تا 10 هزار دلار نیوزلند)
نظام آموزشی جامع مبتنی بر سیستم آموزشی بریتانیایی
با حداقل مدرک می‌توان پذیرش دانشگاه‌های نیوزلند را اخذ کرد
نیوزلند جامعه امن و با ثباتی دارد
نیوزلند کشور بسیار زیبایی است
امکان تحصیل و کار دانشجویی همزمان با تحصیل برای دانشجویان فراهم است.
کارشناسی ارشد :
نظام آموزشی مقطع کارشناسی ارشد بر پایه نظام آموزشی بریتانیایی و ایرلندی است. با ثبت نام در مقطع کارشناسی برای تحصیل در نیوزلند می‌توانید مانند هر دانشجویی از آموزش‌های آکادمیک بهره‌مند شوید اما خدمات دیگری نیز در کنار این آموزش ها برای دانشجویان فراهم شده است. برای مثال:
دانشجویان می‌توانند در مقطع کارشناسی ارشد تغییر رشته بدهند و واحدهای درسی گذرانده خود را با واحدهای درسی رشته جدید تطبیق دهند.
دوره‌های کسب مهارت حرفه‌ای برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد برگزار می‌شود تا برای ورود به بازار کار آمده شوند.
امکان شرکت در برنامه‌های تحصیلی طراحی شده برای شاغلین در حرفه‌های خاص برای توسعه مهارت‌ها
اغلب برنامه‌های تحصیل کارشناسی ارشد در نیوزلند دو سال به طول می‌انجامد. هزینه شهریه دانشگاه‌های نیوزلند برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد سالانه بین 26 تا 37 هزار دلار است.
دکتری :
تحصیل در نیوزلند در دوره دکتری برای دانشجویان بین المللی بسیار جذاب است چرا که هر هشت دانشگاه موجود در نیوزلند دارای رتبه‌های جهانی بسیار عالی هستند و مزیت بزرگ تحصیل دکتری در نیوزلند آن است که تفاوت کمی بین هزینه‌های پرداختی از طرف دانشجویان بین‌المللی با دانشجویان بومی وجود ندارد و شهریه‌ی این مقطع (با شهریه سالانه 6 تا 10 هزار دلار نیوزلند) بسیار مقرون به صرفه است. نیوزلند برای این دانشجویان پیشنهادهای ویژه‌ای از رشته‌های تخصصی ورزشی گرفته تا رشته های هنری و مهندسی و... دارد. نیوزلند ترکیب کاملی از فرصت‌های تحقیقاتی مناسب، هزینه‌های مقرون به صرفه شهریه و تحصیل، کلاس‌ها و دوره‌های فوق برنامه ویژه است. کما اینکه همراه با تحصیل در نیوزلند فرصت گشت و گذار و تفریح را نیز خواهید داشت.
برخی از ویژگی‌های بارز نیوزلند برای تحصیل در مقطع دکتری عبارتند از:
فرصت‌های بی نظیر تحقیقاتی
سیستم آموزشی جامع طبق استانداردهای بین المللی
نزدیک بودن هزینه‌های تحصیلی بین دانشجویان بین المللی و بومی
امنیت فوق العاده نیوزلند (دومین کشور امن دنیا بعد از ایسلند)
استقبال نیوزلند از دانشجویان نخبه برای تحصیل در نیوزلند و اشتغال بعد از آن
طبیعت خیره کننده و جذاب
اطلاعات کلی در رابطه با تحصیل مقطع دکتری در نیوزلند:
تعداد کل دانشگاه‌های معتبر ارائه دهنده دوره دکتری: 8
قدیمی ترین دانشگاه نیوزلند: University of Otago (1869)
تعداد کل دانشجویان بین المللی مشغول به تحصیل در نیوزلند در دوره دکتری: 52,678 نفر
مدت دوره دکتری در نیوزلند: 3 تا 4 سال
متوسط شهریه تحصیل در نیوزلند برای دوره دکتری: 6.5 تا 10 هزار دلار نیوزلند
سال تحصیلی : از ماه فوریه تا نوامبر 
اشتغال به کار بعد از تحصیل در نیوزلند امکان پذیر است. اگر بعد از پایان تحصیل به دنبال شغل مناسب خود باشید می توانید تا 12 ماه ویزای کار بعد از تحصیل به تهیه کنید اما اگر بعد از پایان تحصیل مشغول بکار شدید می‌توانید حداقل تا 2 سال ویزای کار بعد از تحصیل در نیوزلند را اخذ نمایید.
به طور کلی و میانگین، شهریه سالیانه دانشگاه‌های نیوزلند بسته به دوره، رشته تحصیلی و دانشگاه بین 6 تا 35 هزار دلار نیوزلند می‌باشد. همچنین شهریه رشته‌های پزشکی نیز می‌تواند به بیش از 60 هزار دلار نیوزلند در سال برسد. شهریه مقطع دکتری ارزان‌تر از دیگر مقاطع بوده و بورسیه‌های زیادی برای این مقطع وجود دارد اما در کل میانگین شهریه تحصیل در نیوزلند برای دانشجویان بین‌المللی بین 15 تا 25 هزار دلار نیوزلند در سال می‌باشد. هزینه تحصیل در نیوزلند به طور عمومی و فارغ از جزئیات مانند هر رشته تحصیلی یا هر دانشگاه و مرکز آموزشی از قرار زیر است:
برای دوره‌های کارشناسی: بین 22 تا 32 هزار دلار نیوزلند
برای دوره‌های کارشناسی ارشد: بین 26 تا 35 هزار دلار نیوزلند
برای دوره‌های دکتری: بین 6 تا 9 (نهایت 10) هزار دلار نیوزلند
بورسیه های تحصیلی :
نظام آموزشی و تحصیلات در سطح دانشگاهی نیوزلند نیز برای همه‌ی دانشجویان از جمله دانشجویان بین‌المللی امکان اخذ انواع بورسیه تحصیلی را فراهم کرده و بنابراین امکان تحصیل رایگان در این کشور با بورسیه فول فاند یا حداقل، تحصیل با هزینه‌ی کمتر از طریق بورسیه‌های کمک هزینه وجود دارد. برخی از این بورسیه‌ها توسط دانشگاه‌های خاصی ارائه شده، برخی برای صرفا مقاطع تحصیلی خاص، برخی برای رشته‌هایی خاص، ملیت‌هایی خاص (برای مثال بورسیه مخصوص دانشجویان بنگلادش و...) ارائه می‌گردند که هنگام اخذ پذیرش همه‌ی این اطلاعات از طریق دانشگاه مقصد در رابطه با رشته و مقطع مورد نظر قابل دریافت است و البته هر بورسیه‌ی ارائه شده در نیوزلند به غیر از شرایط مختلف بیان شده، نیازمند یک سری دیگر از شرایط و صلاحیت‌های دیگر از سوی شخص متقاضی می‌باشد که دانشجو هرچی از نظر این موارد و شرایط‌ها بیشتر قوی باشد، شانس اخذ بورسیه با مبلغ بالاتر یا بورسیه فول فاند (تحصیل رایگان) را بیشتر دارد. اصلی‌ترین و مهمترین این شرایط و صلاحیت‌ها عبارتند از:
شرط معدل و ریزنمرات بالا
شرط نمره مدرک زبان (آیلتس، تافل و...)
شرکت در آزمون GRE / PCAT / Casper / GMAT
ارائه تجربیات تحقیقاتی و مقالات
سابقه کار / تجربه کارآموزی 
افتخارات ورزشی، فرهنگی، هنری، علمی و... در سطح کشوری یا بین‌المللی
خدمات اجتماعی داوطلبانه
و...

آمریکای شمالی و کانادا